ריחות של געגוע, ריחות של אהבה

"

פוסט נוגה עם ניחוח אביבי וכמה המלצות לריחות של אביב

(ועל הדרך מתנה נהדרת לחמות לפסח)

 

זהו פוסט של געגוע, געגוע מכל סוג, זהו פוסט על געגוע לילדות חסרת מחויבות, געגוע לסבתא ולכל מה שקשור בה, געגוע לפשטות של פעם כשיכולתי לעמוד מאחורי המשפט הסיני העתיק – Ignorance is bliss  - הבורות היא ברכה / אושר. זה געגוע לריח של התינוקות שלי, ריח של פירות בטני האהובים רגע אחרי האמבטיה החמימה, רגע לפני שהתחילו האתגרים האמיתיים.

לפעמים נראה שכל אירוע בחיים שלנו אפשר לקשר לריח מסויים – ולדעתי אנחנו זוכרים בעיקר ריחות טובים. עד היום אני יכולה להריח באפי את ריח הקציצות המטוגנות של סבתא שלי  האהובה ז"ל, אותן קציצות שנאכלו ישירות מהמחבת עוד לפני שהגיעו לנייר הסופג שהמתין להן בציפיה על הצלחת עם השוליים הירוקים. שנאתי קציצות בתור ילדה, אבל את שלה אהבתי, אהבתי במיוחד. גם לחביתה שלה היה ריח מיוחד ולא רק בגלל שהיא תמיד טוגנה בחמאה. וריח הצ'ולענט של שבת, זה של סבתא שהיום הוא זה של אמא.   ריח הפרדס שהיינו נכנסים אליו בחורף, פעם מזמן כשגרתי במושב, ממש בגלגול אחר. וכמובן ריח הגשם שהוא תמיד הריח האהוב עלי כי הוא מרגיש לי נקי ומטהר, מרענן ומחדש.

 

לא כי פעם היה טוב יותר

וזה לא שאני חושבת שפעם הכל היה טוב יותר, ממש לא, אני לא מאלה. אני חושבת שכל תקופה היא טובה ובכל תקופה יש טוב, יש מה ללמוד ואיך להתפתח ולצמוח. רק שאם יש זכרונות חמימים שאפשר להתרפק עליהם לפעמים בגעגוע מתוק וריחני, זה בדיוק מה שנותן לנו כוח, גם כשההווה נראה בלתי אפשרי לפיצוח והעתיד לוט בערפל.

 

הריחות שלי

אז בטח כבר הבנתם שהריחות האהובים עלי הם ריחות של אביב, ריחות של מים, אמבטיה והתחדשות, ריחות עדינים שנותנים לי להרגיש, כאילו בכל רקע נתון יצאתי מאמבטיה ריחנית וזאת האשליה שאני רוצה להשרות על סביבתי.

עם השנים אספתי לי כמה בשמים כאלה שמשרים עלי רוגע ונינוחות. פעם שגעתי בשביל זה מוכרת בחנות בשמים בגרמניה, שהיתה כנראה אחת הנשים הכי סבלניות ומדויקות שהכרתי בחיי. כי אחרי שעה שלמה של הגדרות שלי והשפרצות שלה, היא ידעה להגיד לי במדויק מה אני מחפשת ולא, להם לא היה את זה בחנות, אבל היא אמרה לי איפה יש.

אז הנה הריחות שאספתי, את חלקם יש בארץ וחלקם רק בחו"ל, אבל הם ריחות של אביב, התחדשות ואושר:

  1. המלצת המוכרת המדוברת בגרמניה – זהו בושם שתוכנן לאמהות מניקות במקור ולכן הוא עדין וקיים בגרסה ללא אלכוהול – הוא של בולגרי ונקרא – Petits et Mamas – ילדים ואמהות ושימו לב לאריזה הילדותית שלו בהתאם. הוא עונג אמיתי.
  2. יש המון גרסאות של המאסק, אני באופן אישי הופתעתי לגלות שדווקא הגרסא של לייף של הסופר-פארם – white lily musk היא מאוד עדינה ומדויקת עבורי.
  3. התגלית האחרונה שלי היתה שגם הבריטים מייצרים ריחות אביביים נעימים כשקיבלתי במתנה סט אביבי להפליא של ירדלי – Yardley – חברה שלא הכרתי ודווקא בריח של לבנדר אנגלי ואם עד עכשיו חשבתי שאני לא אוהבת את ריח הלבנדר, אז כנראה שההפך הוא הנכון. בימים האחרונים אני מקבלת המון מחמאות על הריח שעוטף אותי. חוץ מזה שגיליתי שהמוצרים עשויים מחומרים טבעיים בלבד ולא נוסו על בעלי חיים, לתשומת ליבו של החבר מיכאל בלוך, הידוע גם בכינויו - הבן שלי ושומר איכות הסביבה.

 

כי פרחים זה אושר

ואם כבר בריחות של אביב עסקינן וכל מה שעושה נעים ומרענן בעיניים, נסעתי בשבוע שעבר למשתלה עם בעלי  ורכשנו המוני פרחים צבעוניים אותם שתלנו במרפסת ועל אדן החלון במטבח. אולי הריח לא עד כדי כך מורגש, אבל המראה הפרחוני בכל פתיחת חלון או דלת מרפסת עושה לי כל כך הרבה טוב על הלב שאני מיד מקשרת אותו לריח החזק של הורדים שגידלנו אי פעם במושב גאליה בו גדלתי. ולכן היית חייבת להשוויץ בחלק מהפרחים ולשתול אותם בתמונות הבושם (-:

 

אז חברים שלי, זה אולי התחיל מפוסט נוגה של געגוע, אבל הזכרונות הנוסטלגים החמימים המלווים בריחות כל כך מוחשיים גרמו לי לאופטימיות של התחלות חדשות, גרמו לי לדבוק בזכרונות הטובים ולא באלו שפחות ולכן, בעוד פוסט של לקראת החג, אני רוצה לאחל לכם חיים פרחוניים, עם ריחות של אביב והמון צבע ורענון.

 

אוהבת תמיד

  • ריח אמבטיה רענן
  • מאסק בתוך הפטוניות שלי
  • יארדלי בתוך הפרחים שלי