תתחדשו! הזמנה לצאת איתי למסע לעבר החופש, לשינוי והתחדשות

"

הידעתם שהתורה (ספר שמות, פרשת "בא", אם לדייק) מתייחסת לניסן כראש החודשים, סוג של ראש השנה? ההתייחסות לניסן הוא כראש לחודשים, לא לשנה. חודש בא משורש "חדש" ואכן זה החודש שמסמל יותר מכל את ההתחדשות והפריחה עבורנו, את היציאה מעבדות לחירות, הבריאה מחדש. אני לא יודעת מה איתכם, אבל אני ממש נהנית לנקות את הבית לפני פסח, לא מטעמים דתיים, כי אני לא....אני אוהבת להוציא את המשפחה מהבית, לשים מוסיקה שאני אוהבת בפול ווליום ולנקות. בלי סדר מסוים. ההרגשה היא שאני ממרקת את הנשמה, הכל מרגיש קל יותר אחרי זה.

 

שלבים לניקיון אמיתי ושינוי

החלטות - תוך כדי הניקיון, אני מקבלת המון החלטות, על כל הדברים שצריכים לצאת מהחיים שלי, הבנה לגבי החלטות שגויות שקיבלתי, סדרי עדיפויות לא נכונים, עומס לא מוצדק, אנשים שעדיף שכבר לא יהיו בחיי ואין סיבה להילחם על הישארותם שם.

אסטרטגיה – אני מחליטה על דרכי פעולה לשינוי הנובע מהנקודה הקודמת. מה הכי חשוב לי לשנות באופן מיידי, מה ניתן לשנות ממש עכשיו ומה יצטרך לחכות לספטמבר הקרוב (ככה זה כשעובדים במערכת החינוך, השנה היא מספטמבר לספטמבר). איך אני בדיוק מתכוונת להוציא אנשים מסוימים בחיי, האם בשיחה וסגירה או פשוט בטקטיקה של הדהייה שקטה.

הוצאה לפועל – חלק מהדברים ניתנים לשינוי מיידי ואני משתדלת לעשות איזשהו אקט סימלי שיראה לעצמי שאני רצינית ובאמת עושה שינוי.

החלטות חיוביות – אחרי שניקיתי, יש מקום לחדש והמרענן להיכנס וזה החלק הכיפי:

החלטות חיוביות לשנה הקרובה

  1. כושר – חייבת לחזור לזה. עזבו את העניין שבגילי המופלג – 44 ב- 14.4, רק מתזכרת...הרופאים ממליצים, אני מתגעגעת לתקופת הריצה שלי שבה הייתי זזה בקביעות ומרגישה הישג עצום בכל פעם – לתשומת לבך חברתי לריצה – תמי לפידות (את מוזכרת כאן, בשביל המחויבות וההתחייבות ההדדית).
  2. דיאטה – אי אפשר החלטות חדשות בלי דיאטה. לא בגלל שמישהו בסביבתי אמר משהו ולא כי זו נורמה חברתית, פשוט בגלל שעל המטר ואסימון שלי, עדיף שיהיה קצת פחות משקל, כי המשקל העודף, לא ממש נעים לי.
  3. חידוש אנרגיות וביטול תופעות ה- PMS בחיי – בואו נדבר על זה רגע. שבוע בחודש אני כשירה לרצח המוני, לפחות מנטאלי או מילולי או גם וגם. סביבתי המיידית עוצרת נשימתה ומחכה עד עבור זעם. אבל אולי גם לזה יש פתרון, חברה הביאה לי השבוע (מעניין למה....) חבילה נשית ומותאמת של "מגנוקס ליידי" – היא השוויצה בזה כאילו זה הילד שלה ואמרה שהם זכו בפרס השנה לתוספי מזון, נו שוין. לדבריה מרגע שהיא התחילה לקחת את זה באופן קבוע, תופעות הזעם והאימה של ה- PMS נעלמו מחייה ביחד עם העייפות. היא ממש הרגישה שהיא על ריטלין, רק בלי – ממוקדת, מלאת אנרגיות וללא עצבים, דיכאונות וסתם עצבות. כשבעלי שמע על זה, הוא רצה לקנות את כל הסטוק, מזל שמנהל הבנק הוא לטובתי (-:. שלא תגידו שלא אמרתי לכם...
  4. דיקור סיני – גם את זה התחלתי השנה ואני מתכוונת להמשיך – כסוג של טיפול אוברול שהתחיל מהצורך לטפל בסינוסים וממשיך בצורך לנקות גם כל מערה בחיי. כן, דוקרים אותי, הורידו לי אוכל אהוב (לי הורידו אוכל!) ואני לוקחת צמחי מרפא מגעילים במיוחד, אבל היי, התחושה שווה את זה – תודה לך שיזף!
  5. חברים – יש את הגרעין הקשה שלשמחתי הרבה הוא כל הזמן שם ואני אסירת תודה על כך. ויש את אלו, שמתוך עומס החיים או כל מיני תירוצים אחרים, יצא להזניח. אז חברים – I'm coming back!
  6. לשיר – אחת מהתשוקות הגדולות של חיי. לא כי אני איזה ביונסה,למרות שלדברי הפייסבוק אני הכפילה שלה והפייסבוק מדעי כידוע לכם, אלא כי זה משהו שאני כל כך אוהבת לעשות ומצאתי את החבר הנכון לעשות את זה איתו.
  7. להגשים חלומות – בהמשך לנקודה 6 – חלומות הם כאן כדי להגשים. זה הקול העמוק של הנשמה שלנו שמבקש שנתייחס אליו. בכל פעם מחדש אנחנו צריכים להזכיר לעצמנו מה החלומות שלנו ולהגשים בכל פעם לפחות חלום אחד ואם אתם שואלים אותי, וכדאי לכם לשאול אותי, לעולם לא מאוחר מדי, לעולם לא! הזמן הנכון להגשמת החלום, הוא בדיוק עכשיו!
  8. לקרוא – מרוב העומס, כמעט ולא קראתי השנה, כבר בסופ"ש הקרוב אני חוזרת לזה ובענק – מוזמנים להמליץ על ספרים ששינו לכם את החיים.

אז כמו שאתם רואים, הדברים לאו דווקא כתובים בסדר הנכון שלהם ואולי אצל כל אחד הסדר הנכון הוא קצת שונה, אבל מבטיחה לכם, שאם תצטרפו אלי למסע הניקיון הזה בעיתוי המדויק הזה של פסח, תראו שינוי בחיים שלכם ולפעמים צריך להתחיל ממשהו מוחשי שיש לו נראות, כי המחמאות מהסביבה והנראות של השינוי, יתנו לכם את הכוח להמשיך גם עם השינויים הקשים יותר.

 

מריחים את זה? זו לא רק הפריחה בחוץ, זה ריח השינוי, זה ריח משכר וממריץ ועכשיו, עכשיו זה הזמן להתבשם בו (גם תרתי משמע).

שיהיה חג שמח, מרענן, חג של התחדשות והגשמה.

אוהבת אתכם,

דנה

  • מזל שיש חברות טובות ודואגות!
  • להיות חופשיה מכל המגבלות