WINTER IS COMING

לא יודעת אם הבחנתם בכך, אבל אני ג'ינג'ית. לג'ינג'ים יש המון מאפיינים מאוד ייחודיים רק להם, אחד מהם, בהכללה, זה שחם להם ובעיקר להן, כשכל הבנות הדקיקות והמעצבנות בסביבה שלהן רצות לכבות את המזגן, הן מעלות אדים. הלחות הישראלית בקיץ מאדה אותנו הג'ינג'ים. וכך מיוני ועד נובמבר בערך, אני יושבת צמודה לתחזיות ומחפשת שביב של תקווה לקור, עליה בלחות רק לצורך גשם זלעפות, שאיפה ללכת ברחוב בחיוך.

בסוף הוא תמיד מגיע, והמשפט האלמותי ממשחקי הכס – Winter is coming, הופך להיות אחד המשפטים המענגים ביותר עבורי.

אבל זו לא הסיבה היחידה לאהבתי לחורף, יש טקסים של חורף, דברים שעושים רק או בעיקר בחורף, זכרונות של חורף ורגשות של חורף.

6 סיבות מרכזיות לאהבתי לחורף:

  1. זמן איכות משפחתי אמיתי על השטיח בסלון – אין כמו משחקים שאפשר לשחק כל המשפחה ביחד. עם תשאלו את הילדים שלי, הם יגידו שבעיקר כיף לשחק 8 שעות מונופול, אני מעדיפה את המשחקים הנפלאים שבתמונה שצרפתי .
  2. אוכל כבד של חורף – אוכל עם טעם של סבתא – החורף תמיד יתקשר לי לצ'ולענט של סבתא. כבר שנים שאמא שלי היא זו שמכינה את המתכון של סבתא, עוד כשסבתא היתה בחיים, אבל לנצח זה יהיה הצ'ולענט של סבתא. לאחרונה גם נזכרתי בקציצות המטוגנות המופלאות שלה או סלט תפוחי האדמה. אוכל עם זכרונות של משפחה.
  3. טיולים של חורף – אין דבר יותר מהנה מטיולים בחורף – להתלבש חם ולטייל באויר הנקי, בלי להזיע ואז להיכנס למקום חמים ולשתות שתיה חמה ומפנקת עם או בלי אלכוהול – אושר!
  4. שתיה חמה – מבוקר עד ערב אפשר לשתות שתיה חמה – קפה, שוקו, צ'אי, בלילות קרים אני אוהבת גם ליהנות מדרמבוי שמחמם מבפנים החוצה. בחורף אני שותה תה, כי כמה קפה אפשר לשתות (הרבה, אבל חייבים לאזן) ולתה חייבים ופלים, אבל את הפושטים מפעם, אלו של עלית, או פתיבר רגיל - אומנות טבילת הפתיבר, מבלי שהוא יפול פנימה - איך עוד לא עשו על זה ריאליטי?. אריזות התה החדשות של ויסוצקי שמיועדות במיוחד לילדים - ויסוצקידס מגיעות עם חוברת צביעה חמודה לקטנטנים, מסתבר שהם חברו לדיסני ויחדיו הן מוציאות אריזה נהדרת - מצרפת תמונה, שתדעו על מה אני מדברת. כל האריזה הזאת, העלתה חיוך על פני, חיוך של חורף. הם הזכירו לי את שתי הנקודות  הבאות של הדברים שאני אוהבת בחורף:
  5. לצבוע סתם כי מתחשק - חוברת הצביעה של דיסני שמצורפת לאריזה התה המיוחדת של ויסוצקי הזכירה לי כמה אני אוהבת לצבוע, מאז שאני זוכרת את עצמי. וכל שגעון צביעת המנדלות מהשנים האחרונות, כאילו נוצר בשבילי. וככה אני מוצאת את עצמי יושבת עם יעלי בסלון לצבוע ביחד. אני הולכת לקנות כאילו להם חוברות צביעה, ובוחרת את מה שאני הכי אוהבת לצבוע. לפעמים אני קולטת גם את מיכאל בזוית העין, לוקח חוברת וצובע להנאתו. יש בזה משהו מרגיע  ומרגיע זה חשוב לג'ינג'ים וגם מי שגר עם ג'ינג'ים חייב אלמנטים מרגיעים בחייו - תאמינו לי, אני מבינה בזה.
  6. סבתא שלי והחורף - התה הזכיר לי שוב את סבתא. אולי בגלל שבראשון הקרוב חלה האזכרה שלה, עברה שנה מאז שהיא נפטרה, נגאלה מייסוריה. סבתא אהבה תה פירות יער, "התה האדום" היא הגדירה אותו, היא תמיד ביקשה תה אדום. סבתא שלי האהובה, בלק אדום על הציפורניים ואודם תואם וגם התה האדום . כנראה שהחורף פשוט מזכיר לי את סבתא.

החורף מזכיר לי את סבתא והעובדה שסבתא מתה בחורף, לא גרמה לי לאהוב את החורף פחות. זו גם ככה תקופה של התכרבלות והרהורים, אז יש לי יותר זמן לחשוב על הסבתא הנפלאה לה זכיתי מעל 40 שנים מחיי. סבתא שגידלה אותי ואת ילדי, סבתא שאני זוכרת בחיוך ענקי והמון חום בלב. סבתא שהגעגוע אליה רק מתעצם.

חורף זה זמן של ביחד,של משפחה, זה זמן של חיבוק, מחשבות צלולות באויר נקי, הליכה בגשם, ספרים, סדרות משובחות והמון הרהורים. בעיני החורף הוא הזמן שבו הכי חמים בלב (אבל בלי להזיע).

שיהיה לכם חורף משפחתי, חמים ומהנה!

  • על זה דיברתי - שיתוף פעולה גאוני בין ויסוצקי עם המותק ויסוצקידס לדיסני